Sentivenio gabinet terapeutyczny dla dzieci z autyzmem
 • Połączmy siły w trosce o samodzielność Twojego dziecka
 • RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ
 • Autyzm to NASZA Bajka
 • to połączenie pasji i doświadczenia terapeutycznej naszej pracy Efektywność

Sentivenio

Kim jesteśmy

 

Marta Wijata

 

Specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, oligofrenopedagog

 

Kieruje się w swoim życiu przekonaniem, że nie ma rzeczy niemożliwych. Cierpliwie, każdego dnia pomagam moim podopiecznym zdobywać nowe umiejętności komunikacyjne oraz rozwijać ich samodzielność. Praca jest moją pasją, a problemy moich podopiecznych nauczyły mnie wyrozumiałości. Specjalizuję się w pracy terapeutycznej z małymi dziećmi ze spektrum autyzmu. Konsultuje rodziców oraz odpowiadam na ich rozmaite pytania.

Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach zawodowych, współtworzę i prowadzę również warsztaty dla nauczycieli, które są związane z tematyką autyzmu oraz problemami wychowawczymi. Prywatnie uwielbiam podróże, jogę oraz smak herbaty.

Edyta Włodarczyk-Fraszka

 

Oligofrenopedagog, terapeuta

 

Na co dzień pracuję z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Swoją wiedzę pogłębiałam na studiach podyplomowych, wielu kursach i szkoleniach  z zakresu metodyki pracy z dzieckiem, diagnozy i terapii.  

Uwielbiam pracować z dziećmi i wspierać ich rodziców udzielając im konsultacji, zatem w życiu mam szczęście – pracę łaczę z pasją, czerpiąc z niej przyjemność i radość. Największą motywacją do dalszego działania są sukcesy podopiecznych. Moim głównym celem oddziaływań terapeutycznych jest rozwijanie u dzieci umiejętności funkcjonalnych i komunikacyjnych. Metody jakie wykorzystuję staram się indywidualnie dopasowywać do potrzeb i możliwości dziecka.

Praca dostarcza mi wielu pozytywnych doświadczeń, które motywują mnie do ciągłego doskonalenia i podejmowania nowych wyzwań. Moje motto życiowe brzmi: „ograniczeniem jest tylko niebo, więc nieustannie walcz o marzenia”. Uważam, że w życiu na wszystko przychodzi odpowiedni czas, a każda sytuacja nas czegoś nieustannie uczy. Relaksuje mnie gotowanie i bieganie z moją kochaną suczką Szendi.

Misja

Komu pomagamy?

Jeśli zauważyłeś u swojego dziecka przed 3 rokiem życia:

 • nieprawidłowości w porozumiewaniu się
 • brak rozwoju mowy lub opóźniony rozwój mowy
 • ograniczone lub powtarzające się wzorce zachowań
 • osłabiony kontakt wzrokowy
 • brak reakcji na imię
 • brak zabawy „na niby”
 • brak gestu wskazywania w celu informowania o czymś
 • brak zainteresowania innymi dziećmi

Przyjdź- udzielimy wskazówek jak zadbać
o prawidłowy rozwój Twojego dziecka

Naszym podopiecznym potrzebne są wszechstronne oddziaływania terapeutyczne, dlatego też dla każdego dziecka i jego rodziny dostosowujemy odpowiednie metody pracy

 

W przypadku, gdy zauważamy u dziecka współistniejące problemy rozwojowe chętnie współpracujemy z innymi specjalistami.

Pasja

Jak pomagamy?

Terapie- oferta

 

TRENING KOMUNIKACYJNY PECS

Rozwijamy umiejętności komunikacyjne, prowokujemy do mówienia. Podejmujemy pracę nad minimalizowaniem trudnych zachowań oraz uczymy umiejętności kluczowych: czekanie, prośba o pomoc, przerwy; rozwijamy motywację wewnętrzną dziecka poprzez wdrożenie gospodarki żetonowej.

ZAJĘCIA GRUPOWE Z ELEMETAMI TUS

Zajęcia grupowe dedykowne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (I-III klasa szkoły podstawowej). Podczas zajęć kładziemy nacisk min. na rozwijanie i inicjowania interakcji społecznych, podtrzymywania interakcji społecznych, identyfikowania swoich emocji oraz emocji rówieśników, umiejętności komunikacyjnych podczas gier, zabaw czy eksperymentów i motywacji wewnętrznej do podejmowania mniej atrakcyjnych umiejętności.

 TERAPIA INDYWIDUALNA

Łączymy elementy różnych terapii z naciskiem na rozwijanie komunikacji, samodzielności. Podejmujemy ścisłą współpracę z rodzicami, przekazujemy instruktaż zalecanych ćwiczeń i zabaw do domu.

NEUROLOGOPEDIA

Zajęcia są dedykowane dla małych dzieci z opóźnionym rozwojem mowy oraz dla dzieci z orzeczoną niepełnoprawnością (autyzm) i opóźnieniem psychoruchowym.

Zajęcia wspierają rozwój mowy i umeijętności komunikacyjnych dzieci.

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Zajęcia mające na celu prawidłowe integorwanie bodźców związanych z odbiorem i przetwarzaniem zmysłów (wzroku, słuchu, węchu, smaku, dotyku i równowagi) w ciele dziecka.  Dobre zintegrowanie wszystkich zmysłów jest podstawą optymalnego rozwoju i działania pozostałych wszystkich, wyższych zmysłów i umiejętności.

METODA RUCHU ROZWIJAJĄCEGO     WERONIKI SHERBORNE

Grupowe zajęcia ruchowe, w których bierze udział rodzic i dziecko. Rozwijanie świadomość ciała w przestrzeni oraz nawiązywania kontaktu, poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie. Ruch jako narzędzie do współdziałania w grupie.

DIAGNOZY- OFERTA

DIAGNOZA PEP-R

   W oparciu o profil psychoedukacyjny E. Schoplera pozwala ocenić poziom umiejętności dziecka w 7 sferach oraz ocenić zachowanie: w trakcie zabawy i zainteresowania przedmiotami, reakcji na bodźce, nawiązywania kontaktów i reakcji emocjonalnych oraz mowy.

M-CHAT-R

Badanie przesiewowe określające ryzyko wystąpienia zaburzeń ze spektrum autyzmu (tylko dla dzieci w wieku 16-30 miesięcy).

 VB- MAPP

Służy do oceny kamieni milowych w rozwoju dziecka - ważnych umiejętności społecznych, językowych oraz  komunikacyjnych w rozwoju małego dziecka. Na podstwie tej diagnozy tworzymy indywiduany program terapeutyczny dostosowany do aktualnych potrzeb i możliwości dziecka.

Postępowanie terapeutyczne

Tak to u nas wygląda

I krok

 Odbycie pierwszej, bezpłatnej konsultacji rodziców z terapeutą

II krok

Zajęcia adaptacyjne dziecka

III krok

Diagnoza funkcjonalna określająca zakres umiejętności dziecka, jego mocnych i słabych stron

IV krok

Odbycie drugiej, bezpłatnej konsultacji z rodzicami- omówienie wyników diagnozy, wyznaczenie celów terapeutycznych do pracy z dzieckiem

V krok

Rozpoczęcie zajęć terapeutycznych

VI krok

Cykliczna, obowiązkowa konsultacja z rodzicem w celu omówienia postępów terapii i bieżących potrzeb rodziny dziecka

Rodzice

Co o nas mówią rodzice dzieci?

„Do gabinetu Sentivenio trafiliśmy z polecenia w maju 2016 roku. Intensywną terapię zaczęliśmy w październiku 2016 roku. Od tego czasu synek zmienia się każdego dnia. Goni rówieśników, jest pogodny, staje się otwarty w stosunku do rówieśników. Poczynił ogromne postępy. Marta i Edyta to dwie, młode zaagnażowane, posiadające ogromną wiedzę i doświadczenie terapeutki. Dla nich niemożliwe nie istnieje! Mają wspaniałe podejście do dzieci. Potrafią sprawić, że terapia jest świetną zabawą, a dzieci czerpią z niej radość. Serdecznie polecam wszystkim rodzicom i zachęcam do nawiązywania współpracy z dziewczynami!"

Malwina mama Mateusza

„Sentivenio to dwie cudowne profesjonalistki, które potrafią znaleźć wspólny język zarówno z dzieckiem jak i z rodzicami. Dzięki temu potrafimy wspólnie wiele zdziałać, potrafimy eliminować trudne zachowania u syna, u którego zdiagnozowano autyzm dziecięcy, ale również poszerzać jego zainteresowania i wiedzę o świecie. Serdecznie polecam.”

Anna mama Mikołaja

„Jest nam niezmiernie miło, że możemy uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Ciocię Martę oraz Ciocię Edytę. Niesamowitym atutem jest to, że każde zabawy i ćwiczenia są urozmaicone, umożliwia to zdobywanie nowych umiejętności u naszego syna. Serdecznie i szczerze zachęcamy do wzięcia udziału z zajęciach, gdyż doświadczenie oraz ogromne kwalifikacje już w pierwszych chwilach budzą zaufanie a nakład pracy wdrożony przez Ciocie powiększają coraz o nowsze horyzonty u Seweryna. Dziękujemy z całego serca i życzymy samych sukcesów.” 

Kamil tata Seweryna 

 

„Myślę, że na naszej drodze nie mogliśmy trafić na lepszych terapeutów niż Pani Marta i Pani Edyta! To osoby, u których wyróżnia się ogromna pasja i zaangażowanie w prace z dzieckiem i rodzicem. :) To osoby, które posiadają olbrzymią wiedzę i ciągle ją pogłębiają , a rezultaty widać w rozwoju dziecka! Dzięki wam PECSujemy! Dzięki Wam i PECS komunikacja ruszyła, a dziś ciągle się rozwija. Obrazki PECS nie tylko pomogły w rozwoju mowy, ale sprawiły, że kontakt naszego dziecka z nami i otoczeniem polepszył się! Sentivenio, to miejsce otwarte na potrzeby dziecka- my polecamy całym sercem! Dziękujemy. :))"

Agnieszka mama Dawida

„Pani Edyta i Pani Marta profesjonalnie podchodzą do swojej pracy. Po ponad roku pracy widzimy bardzo duże postępy u naszego dziecka. Dziecko chętnie uczestniczy w zajęciach, które sprawiają mu satysfakcję a co najważniejsze są efekty!”. 

MAŁGORZATA MAMA FABIANA

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z terapii prowadzonej w gabinecie „Sentivenio”. Syn chętnie uczęszcza na zajęcia, ma dobry kontakt z terapeutą. Zajęcia są prowadzone w urozmaicony sposób, nastawione w dużej mierze na rozwój komunikacji oraz umiejętności społecznych.”

Ela mama Adasia

„Znamy paru WSPANIAŁYCH terapeutów z Naviculi, JiM i kilku innych miejsc, ale dziewczyn absolutnie nie zamienilibyśmy na nikogo. Są fantastycznymi osobami. Całkowicie poświęciły się dla naszych dzieci. W ich podejściu każdy znajdzie najlepsze elementy tego, czego szuka (ja widziałem choćby environmental enrichment i niedyrektywność). Od ilu terapeutów można usłyszeć: "To nic. Inne dzieci mocniej gryzą" ? Wykradałem ich pomysły na motywowanie, a ciągle miały nowe. Nauczyły mnie spędzać czas z synami. Przywróciły mi nadzieję."

Rafał tata Oskara i Bartosza


 

„Kilka miesięcy temu zaobserwowałam u mojego syna (wiek 2 lata) niepokojące zachowania, które mogły stanowić zaburzenia ze spektrum autyzmu. Wówczas zapisałam go na zajęcia do Sentivenio. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwoliły bardzo szybko częściowo nadrobić stwierdzone u syna deficyty. Przed nami jeszcze wiele pracy, jednak postępy są widoczne. Jednoznacznie mogę polecić Sentivenio. Panie prowadzące zajęcia wykazują się profesjonalizmem i zaangażowaniem oraz co ważne współpracują z rodzicem wskazując jak postępować z dzieckiem w domu.” 

AGNIESZKA MAMA OLKA

Kontakt

Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację

Edyta

Tel.: 733-331-839

Marta

Tel.: 533-442-311


Nowa lokalizacja:
ul. Stary Rynek 1a
91- 438 Łódź

Wjazd od ul. Kościelnej!

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe.
Wyślij

Ruszyły dodatkowe zapisy na zajęcia terapeutyczne realizowane w roku szkolnym 2021/2022! Zapaszmy do kontaktu :)