Fundacja Sentivenio wspieranie rozwoju dzieci

07-05-2019 22:45
Dlaczego nasz turnus jest TAAAKI wyjątkowy?

Wakacje to błogie lenistwo, rodzinne wyjazdy w góry czy nad morze, jednak nie w SENTIVENIO... u nas to czas w pełni poświęcony podpieczonym uczestniczącym w wakacyjnym turnusie terapeutycznym. Jak organizujemy czas pracy? Co zapewniamy? Jak wygląda procedura przyjęcia dziecka? W tym roku również nie zabraknie niespodzianek oraz wyjątkowego konkursu organizowanego przez FUNDACJĘ SENTIVENIO!

16-03-2019 14:15
Diagnoza, jako niezbędny element rozpoczęcia procesu terapeutycznego w SENTIVENIO

Diagnoza jest niezbędny elementem, który jest początkowym etapem przygody terapeutycznej dziecka oraz rodzica. Określa ona aktualne możliwości dziecka i wyznacza bieżące i najbliższe do osiągnięcia cele terapeutyczne. Wychodząc na przeciw potrzebom rodziców, chcemy dokładnie opowiedzieć w jaki sposób przeprowadzamy diagnozy w SENTIVENIO.

25-02-2019 23:00
Pomóż nam stworzyć wyjątkowe miejsce dla rozwoju dzieci z autyzmem !

Sentivenio to gabinet terapeutyczny, który od 4 lat świadczy usługi w zakresie terapii dzieci z autyzmem i wczesnego stymulowania rozwoju małych dzieci. Skąd nasz pomysł na zorganizowanie akcji na znanym portalu zrzutka.pl? Do czego wspólnie dążymy i gdzie aktualnie jesteśmy? Podobno warto walczyć o marzenia i podobno się one spełniają.. dzięki wspólnym działaniom razem możemy więcej!

02-11-2018 16:00
Komunikacja a mowa?

Czym dla nas- terapeutów jest komunikacja? Czy komunikacja zawsze oznacza mowę werbalną? Dlaczego jest to tak istotna kwestia, o której cały czas mówimy naszym rodzicom? Mijający miesiąc- październik był miesiącem szerzenia wiedzy na temat ACC (Alternative and Augmentative Communication) wśród dzieci i dorosłych z autyzmem. W poniższym wpisie dość wnikliwie analizujemy znaczenie komunikacji.

01-06-2018 13:15
Wakacje w SENTIVENIO, II edycja intensywnego turnusu

Zeszłoroczny turnus cieszył się dużym zainteresowaniem , w tym roku również nie może go zabraknąć! Stawiamy na intensywny rozwój komunikacji- proponujemy zajęcia w małej 3 osobowej grupie rówieśniczej, będziemy intensywnie rozwijać umiejętności społeczne, nie zabraknie również czasu na wspólną zabawę! Rodzicom dziękujemy za zaufanie :)

07-01-2018 21:45
Integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna? SI? Sensoryka? Stymulacja przedsionka? Czucie głębokie? Co oznaczają powyższe terminy? Kiedy rodzic może się niepokoić o rozwój dziecka? O tym i nie tylko pisze nasza terapeutka Emilia w artykule dotyczącym Integracji Sensorycznej w aspekcie dziecka z autyzmem.

17-08-2017 21:45
Turnus w pigułce, czyli nasze podsumowanie

Co robiły dzieci podczas turnusu? Oczywiście doskonale się bawiły, a przy tym rozwijały swoje umiejętności. Mandy, takty, umiejętności intrawerbalne i imitacyjne, stymulacja polisensoryczna, terapia taktylna... te i inne, również ciekawe terminy wyjaśniamy w poście podsumowującym turnus, który odbył się w dniach 01-14.08.2017.

21-07-2017 18:15
Czy słyszałeś co to jest PECS?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się co może oznaczać słowo komunikacja? Czy w życiu codziennym komunikacja jest nam potrzebna? Czy komunikacja oznacza to samo co mowa? Oczywiście, że nie, chętnie rozwiążemy Wam zagadkę. :)

20-07-2017 10:30
Intensywny wakacyjny turnus rozwijający umiejętności funkcjonalne, komunikacyjne i społeczne

Wakacje w Sentivenio! Inspirujesz nas Ty i świat Twojego dziecka, zapraszamy na intensywny wakacyjny turnus rozwijający umiejętności funkcjonalne, komunikacyjne i społeczne. Dedykowany dzieciom w wieku 2,5- 5 lat. Ilość miejsc ograniczona, zapraszamy do kontaktu, więcej informacji znajdziesz tutaj. :)

20-07-2017 10:15
SENTIVENIO to My! :)

Kim jesteśmy? Czym się zajmujemy? Co było motywem do podjęcia działania ? O tym i nie tylko .. zapraszamy do lektury. :)